پايان نامه مديريت گرایش بازاریابی:رفتار خریداران در هنگام فرآیند تصمیم خرید خودرو.

 دانلود پایان نامه

عنوان کامل پایان نامه :

 بررسی رابطه بین تبلیغات تلویزیونی بر رفتار مصرف کنندگان درفرایند تصمیم خرید خودرو

قسمتی از متن پایان نامه :

استفادهء نامناسب از رسانه‌هاي غيرنافذ و محرك

رسانهء غيرنافذ و فاقد ويژگي‌هاي رسوب‌كنندگي در اذهان عمومي نظير برخي روزنامه‌ها و يلو پيج‌‌ها [1]بيش‌تر در مواقعي مورد استفاده واقع مي‌شوند كه خريداران در جست‌وجو‌ي محصولي براي خريد هستند.

از اين رو اين دسته از رسانه‌ها به دليل ويژگي‌هاي ذاتي و تعريف شدهء خود در قلمروي ارتباطات قادر نيستند قبل از ايجاد نياز از سوي مشتري وي را بدون دعوت قبلي ترغيب و تحريك كنند بنابراين كم‌تر در جهت فضاسازي و مهيا كردن شرايط لازم جهت معرفي و فروش محصولات و خدمات مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

در صورتي كه استفاده از رسانه‌هاي محرك و رسوب‌كننده نظير راديو و تلويزيون قلب مشتريان را قبل از حضور در بازار و احساس نياز و درخواست محصول از سوي ايشان تسخير مي‌كنند.

 

– توليد آگهي به جاي طرح‌ريزي مبارزهء تبليغاتي   

اين تصور درستی نیست اگر خيال كنيم يك آگهي به خودي خود مي‌تواند تمام ماجرا را بازگو كند، در صورت داشتن چنين تصوري موثرترين – ترغيب‌كننده‌ترين و به ياد ماندني ترين آگهي‌ها تنها بر يك نقطه حريف فشار وارد مي‌آورد.

در صورتي كه يك تبليغ‌كننده با 17 موضوع و عنصر متفاوت براي بازگويي بايد حداقل يك طرح در قالب مبارزهء تبليغاتي با آميزه‌اي از حداقل 17 مضمون آگهي متفاوت را مهيا كند تا با تكرار هر يك از آن‌ها پيام مورد نظر خود را در ذهن مشتريان رسوب داده و آن را تحكيم و قوام بخشد.

 

– بها دادن بيش از اندازه به هدف‌گذاري‌هاي كيفي

بسياري از مجريان تبليغات و حرفه‌اي‌هاي رسانه در مورد سطح كيفي و تيپ شخصيتي مخاطبان خود ارزش و اهميت بيش از اندازه‌اي قايل مي‌شوند.

در صورتي كه اثر مخرب اظهارات اشتباه و ادعاهاي كذب بر رقابت تبليغاتي ما بيش‌تر از جذب اشتباهي مخاطب و گروه‌هاي غيرهدف خواهد بود، زماني كه مشاهده كنيم چه بسيار مردمي هستند كه با اظهارات صحيح و واقع‌بينانهء ما در زمرهء افراد و گروه‌هاي هدف و مورد نظر ما قرار مي‌گيرند قطعا به اين نتيجه خواهيم رسيد كه هميشه جانب صداقت را رعايت كرده و از مسير تعادل در بيان اظهارات خود خارج نشويم.

 

 

 

– توليد زياد آگهي بدون توجه به بازتاب‌هاي ترغيبي و اقناعي

بسياري از آگهي‌هايي كه امروزه توليد و منتشر مي‌شوند بيش از آن كه جنبهء ترغيبي، اقناعي و متقاعدكننده داشته باشند بيش‌تر به جنبه‌هاي نوآوري و خلاقيت در تهيهء آن‌ها پرداخته مي‌شود. آگهي‌هايي كه با ساختار حيله‌گرانه، خنده‌دار، اغواگر و در عين حال با افكت‌هاي خلاقانه توليد و پخش مي‌‌شوند اثربخشي عميق در پي نداشته و نمي‌توانند نقش آگهي‌هايي را ايفا كنند كه جنبه باورمند، به ياد ماندني، اطلاع‌دهنده، تعليم‌دهنده و ترغيب كننده دارند.

[1] . Yellow Page

 

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

اهداف تحقیق:

عمده ترین هدف تحقیق این است که بررسی رابطه بین تبلیغات تلویزیونی بر رفتار مصرف کنندگان در هنگام فرآیند تصمیم خرید خودرو ، مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

از نظر کلی اهداف عمده تحقیق را می‌توان به صورت زیر بیان کرد:

تجزیه و تحلیل موقعیت ویژه تبلیغات تلویزیونی در امر مدیریت بازاریابی.

2ـ تجزیه و تحلیل رفتار خریداران در هنگام فرآیند تصمیم خرید خودرو.

3ـ بررسی رابطه بین تبلیغات تلویزیونی بر رفتار خریداران در هنگام فرآیند تصمیم خرید خودرو.

 

 دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه

(فقط حاوی ده صفحه ازصفحات پایان نامه با فرمت ورد):

بررسی رابطه بین تبلیغات تلویزیونی بر رفتار مصرف کنندگان درفرایند تصمیم خرید خودرو